Kuidas kaitsta lippu varguse ja ebakorrektse väljanägemise eest?

Eesti lipp omaniku nimega | Lipuvabrik

Mida saab läheneva vabariigi aastapäeva puhul teha, et pidupäeval heisatud lipp näeks välja korrektne ja päeva lõpus ka alles oleks? Lipuvabrik pakub selle tarvis praktilisi ja praktikas läbiproovitud nõuandeid.

Väldi vargust

Pahatahtlike kurikaelte ohjamiseks on võimalik lipp markeerida – riidesisese trükiga saab lipule kanda omaniku (korteriühistu, pere, kool jms) nime ja aadressi.

Trükk ei pleegi ja seda ei saa eemaldada – seetõttu pole lippu võimalik kasutusse võtta mõnes teises kohas või müüa järelturul.

Kuna nime saab kanda vaid uutele lippudele, on ka teine – küll pisut tülikam – viis lippu säästa: puurida vardahoidjasse auk ja fikseerida igal heiskamisel lipuvarras kruviga – nii ei ole pahatahtlikel võimalik lipuvarrast hoidikust kiiresti kaasa haarata ja vargused jäävad olemata. Seda on soovitav teha jalakäijatihedates piirkondades (näiteks vanalinn) või juhul, kui varguseid on juba esinenud.

Lipu keerdumine ümber varda

Et veebruaris esineb tihti tugevaid tuuli ning majade vahel tuul keerutab, juhtub tihti, et lipud kerivad end ümber lipuvarda aga lahti enam ise ei tule. Silmailu selline vaatepilt ei paku ning on ka majaomanikule tülikas keerdunud lippu ühtelugu lahti käia harutamas.

Keerdumise vältimiseks saab lipuvardale paigaldada metallist fiksaatori, mis hoiab lippu alt või ülalt kinni. Paigaldamine on lihtne ega nõua erilisi abivahendeid, seda saab paigaldada ka juba olemasolevale puit- või alumiiniumlipuvardale.

Fiksaator on 100 cm pikk (eritellimusel 120 cm ja 150 cm), valmistatud metallist ning kuumtsinktöödeldud – ei roosteta. Fiksaatori saab vardal paigaldada lipu alla või kohale, fikseerides vastavalt lipu alumise või ülemise serva (mõlemat varianti saab vaadata galeriist: www.lipuvabrik.ee/pood/majalipu-fiksaator/). Fiksaator jääb varda külge, seda ei pea eemaldama.

 

Karina Tõeleid
Lipuvabriku juht
karina@lipuvabrik.ee

 

 

Jaga sõpradega: