Bahama-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Bahama lipp

Bahama-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Bahama lipp on Bahama Ühenduse ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 10. juulil 1973.

Bahama lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, kollane ja sinine. Vardapoolsel küljel on kujutatud musta kolmnurka suunaga lehviva küljeni.

Lipu kollane värvus kujutab saare päikesepaistet ja liivarandu, mida Bahama rahvas ise peab oma suurimaks loodusvaraks. Must kolmnurk sümboliseerib Bahama rahvast, kes on enamjaolt Aafrika päritolu. Helesinise värvi sära tuleneb sellest, et see sümboliseerib saart ümbritsevat säravat ja läbipaistavt merd.

Bahama lipp on Bahama Ühenduse ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 10. juulil 1973. Bahama lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, kollane ja sinine. Vardapoolsel küljel on kujutatud musta kolmnurka suunaga lehviva küljeni. Lipu kollane värvus kujutab saare päikesepaistet ja liivarandu, mida Bahama rahvas ise peab oma suurimaks loodusvaraks. Must kolmnurk sümboliseerib Bahama rahvast, kes on enamjaolt Aafrika päritolu. Helesinise värvi sära tuleneb sellest, et see sümboliseerib saart ümbritsevat säravat ja läbipaistavt merd.