Barbadose-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Barbadose lipp

Barbadose-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Barbadose lipp on Barbadose ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 30. novembril 1966.

Barbadose lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja sinine. Kollase välja keskel on kujutatud koloniaalaegse vapi merejumal Neptunuse kolmeharulist ahingut ilma varreta.

Lipu sinine värvus sümboliseerib taevast ning saart ümbritsevat merd. Kollane on sümboliks Barbadose liivarandadele. Kollasel väljal kujutatud kolmeharuline ahing kujutab koloniaalsuhete katkemist, aga ka Barbadose kui saareriigi merelähedust, -armastust ja –sõltuvust. Kolm haru ahingul sümboliseerivat kolme demokraatlikku põhimõtet: rahvavõim, rahvale ja koos rahvaga (inglise k. of, by and for the people).

Barbadose lipp on Barbadose ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 30. novembril 1966. Barbadose lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja sinine. Kollase välja keskel on kujutatud koloniaalaegse vapi merejumal Neptunuse kolmeharulist ahingut ilma varreta. Lipu sinine värvus sümboliseerib taevast ning saart ümbritsevat merd. Kollane on sümboliks Barbadose liivarandadele. Kollasel väljal kujutatud kolmeharuline ahing kujutab koloniaalsuhete katkemist, aga ka Barbadose kui saareriigi merelähedust, -armastust ja –sõltuvust. Kolm haru ahingul sümboliseerivat kolme demokraatlikku põhimõtet: rahvavõim, rahvale ja koos rahvaga (inglise k. of, by and for the people).