Belize-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Belize lipp

Belize-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Belize lipp on Belize’i ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 21. septembril 1981.

Belize’i lippu on kujutatud sinisel taustal, mille üla- ja allserva on kujutatud punased äärised ning mille keskel on kujutatud valge ring Belize’i vapiga.

Vapp on jaotatud kolmeks sektoriks: vasakul väljal on aer ja sepahaamer; paremal väljal on saag ja kirves ning all on kujutaud purjelaeva. Purjelaeva hoolikal vaatlemisel on näha punast lippu, mida arvatakse olevat Briti mereväe sümbol. Vapi taga on kujutatud puud ja selle all Belize’i ütlust: Õitsen varjus (Sub umbra floreo) – see on vihjeks Briti koloniaalperioodile. Vapist vasakul on kujutatud mulatti hoidmas kirvest ning paremal mustanahalist hoidmas aeru. Vappi ehib seda ümrbitsev oliivipuulehtede rõngas, mis koosneb 50-st lehest põhjusel, et aastast 1950 alustas Belize (endine Briti Honduras) iseseisvumsie taotlemist Suurbritanniast.

Belize lipp on Belize’i ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 21. septembril 1981. Belize’i lippu on kujutatud sinisel taustal, mille üla- ja allserva on kujutatud punased äärised ning mille keskel on kujutatud valge ring Belize’i vapiga. Vapp on jaotatud kolmeks sektoriks: vasakul väljal on aer ja sepahaamer; paremal väljal on saag ja kirves ning all on kujutaud purjelaeva. Purjelaeva hoolikal vaatlemisel on näha punast lippu, mida arvatakse olevat Briti mereväe sümbol. Vapi taga on kujutatud puud ja selle all Belize’i ütlust: Õitsen varjus (Sub umbra floreo) – see on vihjeks Briti koloniaalperioodile. Vapist vasakul on kujutatud mulatti hoidmas kirvest ning paremal mustanahalist hoidmas aeru. Vappi ehib seda ümrbitsev oliivipuulehtede rõngas, mis koosneb 50-st lehest põhjusel, et aastast 1950 alustas Belize (endine Briti Honduras) iseseisvumsie taotlemist Suurbritanniast.