Benini-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Benini lipp

Benini-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Benini lipp on Benini Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1. augustil 1990.

Benini lipp on jagatud kolmeks võrdseks värviväljaks: roheline, kollane ja roheline. Kollane ja punane on kujutatud horisontaalselt, roheline vardapool vertikaalselt.

Lipu roheline värvus sümboliseerib haljendavat maad ja lootust, kollane on jõukuse sümbol ning punane tähistab vaprust. Üheskoos sümboliseerivad need vär vid Aafrika rahva ühtsust ja rahvustunnet.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Benini lipp on Benini Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1. augustil 1990. Benini lipp on jagatud kolmeks võrdseks värviväljaks: roheline, kollane ja roheline. Kollane ja punane on kujutatud horisontaalselt, roheline vardapool vertikaalselt. Lipu roheline värvus sümboliseerib haljendavat maad ja lootust, kollane on jõukuse sümbol ning punane tähistab vaprust. Üheskoos sümboliseerivad need vär vid Aafrika rahva ühtsust ja rahvustunnet. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.