Bhutani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Bhutani lipp

Bhutani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Bhutani lipp on Bhutani Kuningriigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1969.

Bhutani lipp on jagatud diagonaalpoolitusega kahevärviliseks: kollane ja oranž. Kollase ja oranži keskjoonele on kujutatud valget tiibadeta draakonit.

Lipu kollane värvus sümboliseerib monarhiat, olles seotud ka Bhutani kuninga rüü värviga ning oranž Drukpa koolkonna kloostreid ja budismi. Valge on puhtuse märk. Valge draakon ehk tiibeti Druk on lipul kujutatud põhjusega, et kohalikus dzongkha keeles nimetataksegi Bhutani hoopis Draakonimaaks (Drukyuel). Nii nimi Drukyuel kui draakoni kujutis pärinevad Drukpa koolkonnast, mille klooster Bhutani 12.sajandil rajati. Seepärast peetakse ka ilma müristamist Bhutanis draakoni hääleks. Draakoni küüniste vahel on kalliskivid, mis sümboliseerivad rikkust. Draakoni ja kalliskivide ühissümbol tähendab aga universumit.Ävardav avatud suu on süboliks maad kaitsvatele jumalatele ja jumalannadele.

Bhutani lipp on üks väheseid riigilippe maailmas, millel oranž nii oluliselt välja toodud.

Bhutani lipp on Bhutani Kuningriigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1969. Bhutani lipp on jagatud diagonaalpoolitusega kahevärviliseks: kollane ja oranž. Kollase ja oranži keskjoonele on kujutatud valget tiibadeta draakonit. Lipu kollane värvus sümboliseerib monarhiat, olles seotud ka Bhutani kuninga rüü värviga ning oranž Drukpa koolkonna kloostreid ja budismi. Valge on puhtuse märk. Valge draakon ehk tiibeti Druk on lipul kujutatud põhjusega, et kohalikus dzongkha keeles nimetataksegi Bhutani hoopis Draakonimaaks (Drukyuel). Nii nimi Drukyuel kui draakoni kujutis pärinevad Drukpa koolkonnast, mille klooster Bhutani 12.sajandil rajati. Seepärast peetakse ka ilma müristamist Bhutanis draakoni hääleks. Draakoni küüniste vahel on kalliskivid, mis sümboliseerivad rikkust. Draakoni ja kalliskivide ühissümbol tähendab aga universumit.Ävardav avatud suu on süboliks maad kaitsvatele jumalatele ja jumalannadele. Bhutani lipp on üks väheseid riigilippe maailmas, millel oranž nii oluliselt välja toodud.