Botswana-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Botswana lipp

Botswana-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Botswana lipp on Botswana Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 30. septembril 1966.

Botswana lippu on kujutatud helesinisel taustal, mille keskjoonel on horisontaalselt kujutatud triipude välja: must laiem joon, mille ääristab ülalt ja alt kitsamad valged jooned.

Lipu helesinine värvus kujutab taevast ja vett, mis üheskoos sümboliseerivad vihma. Vihm on Botswana rahvale nende igapäevaelus eluliselt olulise tähendusega, kuna asub siiski riik sademetevaesel geograafilisel alal. Lipu must-valged triibud kujutavad sebra mustrit ning tähistavad eri rasside võrdsust ja ühtsust.

Selle lipu kohta on Botswana esimene riigijuht Khama lisanud: „Vihm on meid elus hoidev veri, mida iseloomustab sõna pula (Botswana valuuta), sadagu! See väljendab meie lootusi ja usku, et ükskord me võidame ja õnn on meiega.“.

Botswana lipp on Botswana Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 30. septembril 1966. Botswana lippu on kujutatud helesinisel taustal, mille keskjoonel on horisontaalselt kujutatud triipude välja: must laiem joon, mille ääristab ülalt ja alt kitsamad valged jooned. Lipu helesinine värvus kujutab taevast ja vett, mis üheskoos sümboliseerivad vihma. Vihm on Botswana rahvale nende igapäevaelus eluliselt olulise tähendusega, kuna asub siiski riik sademetevaesel geograafilisel alal. Lipu must-valged triibud kujutavad sebra mustrit ning tähistavad eri rasside võrdsust ja ühtsust. Selle lipu kohta on Botswana esimene riigijuht Khama lisanud: „Vihm on meid elus hoidev veri, mida iseloomustab sõna pula (Botswana valuuta), sadagu! See väljendab meie lootusi ja usku, et ükskord me võidame ja õnn on meiega.“.