Brasiilia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Brasiilia lipp

Brasiilia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Brasiilia lipp on Brasiilia Liitvabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 11. mail 1992.

Brasiilia lippu on kujutatud rohelisele taustale kujutatud kollase rombiga, millele omakorda on lisatud sinine ring. Ringil on kujutatud taevast tähtedega ning valge lindiga, kus peal tekst: „Ordem e progresso“  (portugali k. „Kord ja edu“).

Lipu roheline värvus on sümboliks Brasiilia lõpmatutele vihmametsadele. Kollane romb on riigi maavarade (kuld ja teemantid) kujutis. Sinine ring on meenutuseks tähistaevasts Rio de Janeiro kohal 15.novembril 1889. Lipul olevad 27 tähte tähistavad Brasiilia 26 osariiki ja pealinna Brasília. Kusjuures need tähed on kujutatud lipul ka just sellises suuruse suhtes ning asukohas, kuidas need asuvad lõunataevas. Tähekaardi keskel on kujutatud lõunataeva kõige tuntum tähtkuju Lõunarist, mis brasiillastele on rahva vabadusearmastuse suureks sümboliks. Lipu sinine ja valge värvus pärnivead kunagise Portugali Kuningriigi lipult.

Lõunarist on viiest (vahepeal kujutatud ka neljaga) tähest koosnev ja risti kujutav lõunataeva tähtkuju. Lõunarist koosneb Alpha, Beta, Gamma, Delta ja Epsiloni tähest. Epsiloni on kujutatud kõige väiksemana, kuna see on tähtkujudest kõige raskemini nähtav. Lõunaristi peatähti (Alpha) Acrux ja (Gamma) Gacrux on kasutatavad lõunasuuna navigeerimisel lõunapoolkeral. Seda tähtede kombinatsiooni kasutatakse mitme Vaikse ookeani riigi lipul viidates seotust Vaikse ookeani riikidega.

Brasiilia lipp on Brasiilia Liitvabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 11. mail 1992. Brasiilia lippu on kujutatud rohelisele taustale kujutatud kollase rombiga, millele omakorda on lisatud sinine ring. Ringil on kujutatud taevast tähtedega ning valge lindiga, kus peal tekst: „Ordem e progresso“  (portugali k. „Kord ja edu“). Lipu roheline värvus on sümboliks Brasiilia lõpmatutele vihmametsadele. Kollane romb on riigi maavarade (kuld ja teemantid) kujutis. Sinine ring on meenutuseks tähistaevasts Rio de Janeiro kohal 15.novembril 1889. Lipul olevad 27 tähte tähistavad Brasiilia 26 osariiki ja pealinna Brasília. Kusjuures need tähed on kujutatud lipul ka just sellises suuruse suhtes ning asukohas, kuidas need asuvad lõunataevas. Tähekaardi keskel on kujutatud lõunataeva kõige tuntum tähtkuju Lõunarist, mis brasiillastele on rahva vabadusearmastuse suureks sümboliks. Lipu sinine ja valge värvus pärnivead kunagise Portugali Kuningriigi lipult. Lõunarist on viiest (vahepeal kujutatud ka neljaga) tähest koosnev ja risti kujutav lõunataeva tähtkuju. Lõunarist koosneb Alpha, Beta, Gamma, Delta ja Epsiloni tähest. Epsiloni on kujutatud kõige väiksemana, kuna see on tähtkujudest kõige raskemini nähtav. Lõunaristi peatähti (Alpha) Acrux ja (Gamma) Gacrux on kasutatavad lõunasuuna navigeerimisel lõunapoolkeral. Seda tähtede kombinatsiooni kasutatakse mitme Vaikse ookeani riigi lipul viidates seotust Vaikse ookeani riikidega.