Burkina-Faso-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Burkina Faso

Burkina-Faso-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Burkina Faso lipp on Burkina Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 4. augustil 1984.

Burkina Faso lipp on horisontaalselt jagatud kahevärviliseks: punane ja roheline. Nende värviväljade  keskjoonele on kujutatud kollane viisnurkne täht.

Lipu punane värvus sümboliseerib riigi revolutsiooniaegselt valatud verd ning Burkina rahva ohvrimeelsust. Roheline tähistab riigi loodusvarade rikkust. Kollane täht on revolutsiooni ja vabaduse täht.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Burkina Faso lipp on Burkina Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 4. augustil 1984. Burkina Faso lipp on horisontaalselt jagatud kahevärviliseks: punane ja roheline. Nende värviväljade  keskjoonele on kujutatud kollane viisnurkne täht. Lipu punane värvus sümboliseerib riigi revolutsiooniaegselt valatud verd ning Burkina rahva ohvrimeelsust. Roheline tähistab riigi loodusvarade rikkust. Kollane täht on revolutsiooni ja vabaduse täht. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.