Burundi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Burundi lipp

Burundi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Burundi lipp on Burundi Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 28. juunil 1967.

Burundi lipu põhivärvideks on punane ja roheline. Valge diagonaalrist ehk Andrease rist jagab lipu pinna selle ülemiseks ja alumiseks punaseks väljaks ning vardapoolseks ja lehvipoolskes roheliseks väljaks. Diagonaalide ristumispunktis on kujutatud valget ringi, millel on kolm  kolmnurgana asetsevat punast rohelise ääristusega kuueharulist tähte.

Kusjuures Burundi põhiseaduse kohaselt: “Burundi lipp on trikoloor: roheline, valge ja punane. Tema kuju on Andrease ristiga jagatud ristkülik, mille keskel on valge ketas kolme punase kuueharulise tähega, mis moodustavad kujuteldava võrdkülgse kolmnurga selle ümberringjoonega piiratud ringis, millel on sama keskpunkt mis kettal ja mille alus on paralleelne lipu pikkusega. Seadus täpsustab lipu mõõtmed ja teised üksikasjad.”

Lipu roheline värvus sümboliseerib lootust tulevikule, valge on puhtuse ja rahu värv ning punae tähistab iseseisvusvõitlust. Lipu keskel asuvad kolm tähte tähistavad Burundi kolme suuremat rahvast: hutusid, tutsisid ja batvasid ning ühtlasi riigi juhtmõtte kolme elementi: ühtsust, tööd ja arengut.

Burundi lipp on Burundi Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 28. juunil 1967. Burundi lipu põhivärvideks on punane ja roheline. Valge diagonaalrist ehk Andrease rist jagab lipu pinna selle ülemiseks ja alumiseks punaseks väljaks ning vardapoolseks ja lehvipoolskes roheliseks väljaks. Diagonaalide ristumispunktis on kujutatud valget ringi, millel on kolm  kolmnurgana asetsevat punast rohelise ääristusega kuueharulist tähte. Kusjuures Burundi põhiseaduse kohaselt: "Burundi lipp on trikoloor: roheline, valge ja punane. Tema kuju on Andrease ristiga jagatud ristkülik, mille keskel on valge ketas kolme punase kuueharulise tähega, mis moodustavad kujuteldava võrdkülgse kolmnurga selle ümberringjoonega piiratud ringis, millel on sama keskpunkt mis kettal ja mille alus on paralleelne lipu pikkusega. Seadus täpsustab lipu mõõtmed ja teised üksikasjad." Lipu roheline värvus sümboliseerib lootust tulevikule, valge on puhtuse ja rahu värv ning punae tähistab iseseisvusvõitlust. Lipu keskel asuvad kolm tähte tähistavad Burundi kolme suuremat rahvast: hutusid, tutsisid ja batvasid ning ühtlasi riigi juhtmõtte kolme elementi: ühtsust, tööd ja arengut.