Costa-Rica-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Costa Rica lipp

Costa-Rica-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Costa Rica lipp on Costa Rica Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 27. novembril 1906.

Costa Rica lipp on jagatud horisontaalselt 5 värviväljaks: sinine, valge, punane, valge ja sinine – punane värviväli moodustab 1/3 lipu laiusest.

Lipu sinine värvus sümboliseerib Costa Rica taevast, võimalusi, idealismi ja visadust.  Valge sümboliseerib rahu, tarkust ja õnne. Sinist ja valget on ka tõlgendatud pärinevat Kesk-Ameerika Ühendatud Provintside lipult – Kesk-Ameerika kui valge sild Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika vahel ning sinised triibud esindavad Kesk-Ameerikast ühele poole jäävat Kariibi merd ja teisel pool Vaikset ookeani. Punane on langenute vere kui ka rahva soojuse ja helduse värviks.

Costa Rica lipp on Costa Rica Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 27. novembril 1906. Costa Rica lipp on jagatud horisontaalselt 5 värviväljaks: sinine, valge, punane, valge ja sinine - punane värviväli moodustab 1/3 lipu laiusest. Lipu sinine värvus sümboliseerib Costa Rica taevast, võimalusi, idealismi ja visadust.  Valge sümboliseerib rahu, tarkust ja õnne. Sinist ja valget on ka tõlgendatud pärinevat Kesk-Ameerika Ühendatud Provintside lipult – Kesk-Ameerika kui valge sild Põhja-Ameerika ja Lõuna-Ameerika vahel ning sinised triibud esindavad Kesk-Ameerikast ühele poole jäävat Kariibi merd ja teisel pool Vaikset ookeani. Punane on langenute vere kui ka rahva soojuse ja helduse värviks.