Dominikaani-Vabariigi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Dominikaani Vabariigi lipp

Dominikaani-Vabariigi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Dominikaani Vabariigi lipp on Dominikaani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 6. novembril 1844.

Dominikaani Vabariigi lipul on kujutatud selle kolme põhivärvi, valget, punast ja sinist. Lipu pinda läbiv valge rist jagab lipu neljaks võrdseks väljaks, mille diagonaalselt peegelduvad väljad on sama värvi: vardapoolse ülemine ja lehvipoolse alumine on sinised ning vardapoolse alumine ja lehvipoolse ülemine on punased. Lipul on valge risti keskel ka Dominikaani Vabariigi vapp, kus on kujutatud lippude rühma, ristiga Piiblit ning rahvuslikku loosungit: „Jumal, isamaa, vabadus“ (hispaania k.  “Dios, patria, libertad”).

Lipu punane ja sinine värvud tulenevad Haiti lipult. Punane sümboliseerib iseseisvusvõitluses valatud võitlejate verd ja kannatusi. Sinine on vabaduse ning valge on rahva ohvimeelsuse värviks.

Dominikaani Vabariigi lipp on Dominikaani Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 6. novembril 1844. Dominikaani Vabariigi lipul on kujutatud selle kolme põhivärvi, valget, punast ja sinist. Lipu pinda läbiv valge rist jagab lipu neljaks võrdseks väljaks, mille diagonaalselt peegelduvad väljad on sama värvi: vardapoolse ülemine ja lehvipoolse alumine on sinised ning vardapoolse alumine ja lehvipoolse ülemine on punased. Lipul on valge risti keskel ka Dominikaani Vabariigi vapp, kus on kujutatud lippude rühma, ristiga Piiblit ning rahvuslikku loosungit: „Jumal, isamaa, vabadus“ (hispaania k.  "Dios, patria, libertad"). Lipu punane ja sinine värvud tulenevad Haiti lipult. Punane sümboliseerib iseseisvusvõitluses valatud võitlejate verd ja kannatusi. Sinine on vabaduse ning valge on rahva ohvimeelsuse värviks.