Ekvatoriaal-Guinea-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Ekvatoriaal-Guinea lipp

Ekvatoriaal-Guinea-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Ekvatoriaal-Guinea lipp on Ekvatoriaal-Guinea Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 21. augustil 1979.

Ekvatoriaal-Guinea lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: roheline, valge ja punane. Lipu vardapoolses servas on kujutatud sinist kolmnurka. Lipu valge välja keskel on kujutatud Ekvatoriaal-Guinea vappi.

Lipu roheline värvus sümboliseerib riigi lopsakat loodust ja põllumajandust. Valge on ühiskonnas valitseva rahu värv. Punane on iseseisvus värviks, mis tähistab ka ühtlasi iseseisvusvõitlejate poolt valatud verd. Sinine kolmnurk tähistab merd, mis nii eraldab kui ka ühendab riigi erinevaid piirkondi. Vapikilbil kujutatakse kapokipuud – lehtpuude perekond villapuuliste sugukonnast, mille viljast kupra saadakse taimset villa kapok. Selle kohal on 6 kollast kuusnurkset tähte, mis sümboliseerivad riigi maismaaosa ja viite saart. Kilbi all on lint tekstiga: „Ühtsus, Rahu ja Õiglus“ (hispaania k. “Unidad, Paz, Justicia”).

Ekvatoriaal-Guinea lipp on Ekvatoriaal-Guinea Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 21. augustil 1979. Ekvatoriaal-Guinea lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: roheline, valge ja punane. Lipu vardapoolses servas on kujutatud sinist kolmnurka. Lipu valge välja keskel on kujutatud Ekvatoriaal-Guinea vappi. Lipu roheline värvus sümboliseerib riigi lopsakat loodust ja põllumajandust. Valge on ühiskonnas valitseva rahu värv. Punane on iseseisvus värviks, mis tähistab ka ühtlasi iseseisvusvõitlejate poolt valatud verd. Sinine kolmnurk tähistab merd, mis nii eraldab kui ka ühendab riigi erinevaid piirkondi. Vapikilbil kujutatakse kapokipuud – lehtpuude perekond villapuuliste sugukonnast, mille viljast kupra saadakse taimset villa kapok. Selle kohal on 6 kollast kuusnurkset tähte, mis sümboliseerivad riigi maismaaosa ja viite saart. Kilbi all on lint tekstiga: „Ühtsus, Rahu ja Õiglus“ (hispaania k. "Unidad, Paz, Justicia").