Eritrea-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Eritrea lipp

Eritrea-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Eritrea lipp on Eritrea Riigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 5. detsembril 1995.

Eritrea lipp on jaotatud kolmeks kolmnurkseks väljaks: punane, roheline ja sinine. Vardapoolne levipoole ulatuv punane kolmnurk jagab lipu lehvipoolse osa kaheks, millest ülesse jääb roheline ning alla sinine väli. Punasele väljale on kujutatud oliivipuuokstest vanik.

Lipu punane värvus sümboliseerib vabadusvõitluses toodud vereohvrit; roheline põllumajandust; sinine mereande ning kollame maavarade rikkust. Oliivipuuokste 30 oksa tähistavad Aafrika 20.sajandi kõige pikema t sõda ning ühtlasi riigi iseseisvust

Eritrea presidendi lipul on oliivipuupkste vaniku asemel Eritrea vapp.

Eritrea lipp on Eritrea Riigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 5. detsembril 1995. Eritrea lipp on jaotatud kolmeks kolmnurkseks väljaks: punane, roheline ja sinine. Vardapoolne levipoole ulatuv punane kolmnurk jagab lipu lehvipoolse osa kaheks, millest ülesse jääb roheline ning alla sinine väli. Punasele väljale on kujutatud oliivipuuokstest vanik. Lipu punane värvus sümboliseerib vabadusvõitluses toodud vereohvrit; roheline põllumajandust; sinine mereande ning kollame maavarade rikkust. Oliivipuuokste 30 oksa tähistavad Aafrika 20.sajandi kõige pikema t sõda ning ühtlasi riigi iseseisvust Eritrea presidendi lipul on oliivipuupkste vaniku asemel Eritrea vapp.