Etioopia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Etioopia lipp

Etioopia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Etioopia lipp on Etioopia Demokraatliku Liitvabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 6. veebruaril 1996.

Etioopia lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: roheline, kollane ja punane. Lipu keskjoonele on lisatud Etioopia vapp.

Lipu roheline värvus sümboliseerib maad ja viljakust; kollane armastust ja õiglust; punane uskus ja ohvrimeelsust ning sinine rahu.

Etioopia vappi on kujutatud sinise ringina kollase viisnurkse tähe ja sellest kiirguva viie kiirega. Kollane täht keskel tähistab rahva ühtsust ja rahvustunnet ning kiired helgemat teed tulevikku.

Etioopia lipp on Etioopia Demokraatliku Liitvabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 6. veebruaril 1996. Etioopia lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: roheline, kollane ja punane. Lipu keskjoonele on lisatud Etioopia vapp. Lipu roheline värvus sümboliseerib maad ja viljakust; kollane armastust ja õiglust; punane uskus ja ohvrimeelsust ning sinine rahu. Etioopia vappi on kujutatud sinise ringina kollase viisnurkse tähe ja sellest kiirguva viie kiirega. Kollane täht keskel tähistab rahva ühtsust ja rahvustunnet ning kiired helgemat teed tulevikku.