Filipiinide-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Filipiinide lipp

Filipiinide-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Filipiinide lipp on Filipiinide Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 12. juunil 1898.

Filipiinide lippu on kujutatud kahevärvilise võrdsete värviväljadega: kuninglik sinine ja tulipunane. Lipu vardapoolses servas on kujutatud valget võrdkülgset kolmnurka. Valgele väljale on lisatud kuldkollane 8-kiirelist päikest ning igas nurgas viisnurkset tähte.

Filipiinide lipp on tuntud ka nimega „Kolme Tähe ja Päikse“ lipp.

Lipu valge võrdkülgne kolmnurk sümboliseerib võrdsust ja vendlust. Sinine värvus sümboliseerib rahu, tõde ja õiglust ning punane isamaa-armastust ja vaprust. Valge kolmnurga keskel kujutatud kolmekiireline päike sümboliseerib ühtsust, vabadust, rahvavõimu ja iseseisvust. Päikse kiired tähistavad esimesi provintsirühmasid, kes 1896.aastal Filipiinide Revolutsiooni Hispaania vastu alustasid: Manila, Cavite, Bulacan, Pampanga, Nueva Ecija, Tarlac, Laguna ning Batangas. Kolm viienurkset tähte esindavad riigi kolme suuremat saart: Luzon, Visayas ja Mindanao.

Sõja korral on lipp kujundatud vastupidiste värvidega ehk sinine ja punane on vastupidises kujunduses.

Filipiinide lipp on Filipiinide Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 12. juunil 1898. Filipiinide lippu on kujutatud kahevärvilise võrdsete värviväljadega: kuninglik sinine ja tulipunane. Lipu vardapoolses servas on kujutatud valget võrdkülgset kolmnurka. Valgele väljale on lisatud kuldkollane 8-kiirelist päikest ning igas nurgas viisnurkset tähte. Filipiinide lipp on tuntud ka nimega „Kolme Tähe ja Päikse“ lipp. Lipu valge võrdkülgne kolmnurk sümboliseerib võrdsust ja vendlust. Sinine värvus sümboliseerib rahu, tõde ja õiglust ning punane isamaa-armastust ja vaprust. Valge kolmnurga keskel kujutatud kolmekiireline päike sümboliseerib ühtsust, vabadust, rahvavõimu ja iseseisvust. Päikse kiired tähistavad esimesi provintsirühmasid, kes 1896.aastal Filipiinide Revolutsiooni Hispaania vastu alustasid: Manila, Cavite, Bulacan, Pampanga, Nueva Ecija, Tarlac, Laguna ning Batangas. Kolm viienurkset tähte esindavad riigi kolme suuremat saart: Luzon, Visayas ja Mindanao. Sõja korral on lipp kujundatud vastupidiste värvidega ehk sinine ja punane on vastupidises kujunduses.