Gambia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Gambia lipp

Gambia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Gambia lipp on Gambia Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 18. veebruaril 1965.

Gambia lippu kujutatakse horisontaalse trikoloorina: punane, sinine ja roheline. Keskmist ehk punast värvivälja ääristavad ülalt ja alt valged triibud. Sinine väli on kolmandiku võrra väiksem punasest ja rohelisest väljast.

Lipu sinine värvus sümboliseerib Gambia jõge, mille ümber pikliku kujuga Gambia riik asustatud on; ning jõevee selgust. Punane värvus sümboliseerib jõelt vastu peegelduvat päikeseloojangut, riigi ekvatoriaalset asukohta ning savannide rohumaid. Roheline kirjeldab jõge ümbritsevat lopsakat loodust, põllumajandust. Valged värvivälju eraldavad triibud sümboliseerivad rahu, ühtsust ja harmooniat.

Gambia lipp on Gambia Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 18. veebruaril 1965. Gambia lippu kujutatakse horisontaalse trikoloorina: punane, sinine ja roheline. Keskmist ehk punast värvivälja ääristavad ülalt ja alt valged triibud. Sinine väli on kolmandiku võrra väiksem punasest ja rohelisest väljast. Lipu sinine värvus sümboliseerib Gambia jõge, mille ümber pikliku kujuga Gambia riik asustatud on; ning jõevee selgust. Punane värvus sümboliseerib jõelt vastu peegelduvat päikeseloojangut, riigi ekvatoriaalset asukohta ning savannide rohumaid. Roheline kirjeldab jõge ümbritsevat lopsakat loodust, põllumajandust. Valged värvivälju eraldavad triibud sümboliseerivad rahu, ühtsust ja harmooniat.