Grenada-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Grenada lipp

Grenada-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Grenada lipp on Grenada Riigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 7. veebruaril 1974.

Grenada lipul on kujutatud selle põhivärve: punane, roheline ja kollane. Lipuvälja äärmine on kujutatud punasena, mille üla- ja allääres on kummalgi kolm tähte. Lipu sisemine väli on jagatud diagonaalpoolitustega neljaks eraldi väljaks: ülemine ja alumine kollased ning vasak ja parem väli rohelised. Vasakpoolsel rohelisel väljal on kujutatud pooleldi avatud kollast värvi koorest paistvat punast muskaatpähklit. Diagonaalide ristumiskohas on kujutatud punast ringi kollase viisnurkse tähega.

Kolmandik maailma muskaatpähklitest korjatakse Grenadas, mida on varasemalt kutsutud ka Vürtsisaareks. Muskaatpähklit loetakse ka Grenada rahvuslikukssümboliks. Lipu kõik 7 kollast tähte valgustavad Grenada rahva ideaalse ja soovide täitumist ning tähistavad ühtlasi ka saareriigi seitset halduspiirkonda. Suurem täht lipu keskel tähistab Grenada pealinna Saint George. Lipu roheline värvus sümboliseerib riigi viljakaid maid ja lopsakat taimestikku. Kollane on päikesevalguse ning grenadalaste tarkuse ja soojuse värv. Punane on sümboliks rahva vabaduseihale, kartmatusele ja palavale entusiasmile.

Grenada lipp on Grenada Riigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 7. veebruaril 1974. Grenada lipul on kujutatud selle põhivärve: punane, roheline ja kollane. Lipuvälja äärmine on kujutatud punasena, mille üla- ja allääres on kummalgi kolm tähte. Lipu sisemine väli on jagatud diagonaalpoolitustega neljaks eraldi väljaks: ülemine ja alumine kollased ning vasak ja parem väli rohelised. Vasakpoolsel rohelisel väljal on kujutatud pooleldi avatud kollast värvi koorest paistvat punast muskaatpähklit. Diagonaalide ristumiskohas on kujutatud punast ringi kollase viisnurkse tähega. Kolmandik maailma muskaatpähklitest korjatakse Grenadas, mida on varasemalt kutsutud ka Vürtsisaareks. Muskaatpähklit loetakse ka Grenada rahvuslikukssümboliks. Lipu kõik 7 kollast tähte valgustavad Grenada rahva ideaalse ja soovide täitumist ning tähistavad ühtlasi ka saareriigi seitset halduspiirkonda. Suurem täht lipu keskel tähistab Grenada pealinna Saint George. Lipu roheline värvus sümboliseerib riigi viljakaid maid ja lopsakat taimestikku. Kollane on päikesevalguse ning grenadalaste tarkuse ja soojuse värv. Punane on sümboliks rahva vabaduseihale, kartmatusele ja palavale entusiasmile.