Gruusia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Gruusia lipp

Gruusia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Gruusia lipp on Gruusia ametlik riigilipp.

Lipu kujundus kinnitati 25. jaanuaril 2004.

Gruusia lipp on valgel taustal kujutatud punase suure ristiga ehk Püha Jüri rist, mille joontest jagatud igal väljal on ka veel lisaks üks väike rist. Püha Jüri loetakse Gruusia kaitsepühakuks. Gruusia lippu on nimetatud ka veel „Viieristilipuks“.

Lipu põhivärv veini punane loetakse Gruusia rahvusvärviks, mis kajastab kaitsepühak Püha Jüri  mägise maa kuulsusrikast minevikku vapra sõjamehena.

Algselt kasutati sellekujunduslikku lippu 2001.aastal Ühinenud Rahvusliku Liikumise lipuna. Vahepeal jõudis lipp esindada Thbilisi linnavalitsust,
Peale Roosirevolutsiooni toimumist kuulutati see Gruusia riigilipuks.

Gruusia lipp on Gruusia ametlik riigilipp. Lipu kujundus kinnitati 25. jaanuaril 2004. Gruusia lipp on valgel taustal kujutatud punase suure ristiga ehk Püha Jüri rist, mille joontest jagatud igal väljal on ka veel lisaks üks väike rist. Püha Jüri loetakse Gruusia kaitsepühakuks. Gruusia lippu on nimetatud ka veel „Viieristilipuks“. Lipu põhivärv veini punane loetakse Gruusia rahvusvärviks, mis kajastab kaitsepühak Püha Jüri  mägise maa kuulsusrikast minevikku vapra sõjamehena. Algselt kasutati sellekujunduslikku lippu 2001.aastal Ühinenud Rahvusliku Liikumise lipuna. Vahepeal jõudis lipp esindada Thbilisi linnavalitsust, Peale Roosirevolutsiooni toimumist kuulutati see Gruusia riigilipuks.