Guatemala-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Guatemala lipp

Guatemala-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Guatemala lipp on Guatemala Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati aastal 26. septembril 1997.

Guatemala lippu on kujutatu vertikaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Lipu keskmisel ehk valge välja keskel on kujutatud Guatemala vappi.

Lipu sinised väljad valgest mõlemal pool kujutavad Guatemala paiknemist kahe ookeani – Vaikse ja Atlandi ookeani – vahel; taevast riigi kohal ning riigi iseseisvust.. Valge värvus sümboliseerib rahu ja puhtust.

Guatemala vapp kujutab käsikirja tekstiga LIBERDAD 15 DE SEPTIEMBRE DE 1821, mis tähistab Kesk-Ameerika iseseisvumist Hispaaniast 15.septembril 1821. Käsikirja peal istub hundketsal sümboliseerimaks vabadust. Käsikirja all on ristatud tääkidega vintpüssid – sümboliseerides valmisolekule enda riiki kaitsta; ning ristatud mõõgad – au sümboliks. Kõike seda ümbitseb oliiviokstest pärg, mis tähistabki suurt võitu.

Guatemala lipp on Guatemala Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati aastal 26. septembril 1997. Guatemala lippu on kujutatu vertikaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Lipu keskmisel ehk valge välja keskel on kujutatud Guatemala vappi. Lipu sinised väljad valgest mõlemal pool kujutavad Guatemala paiknemist kahe ookeani – Vaikse ja Atlandi ookeani – vahel; taevast riigi kohal ning riigi iseseisvust.. Valge värvus sümboliseerib rahu ja puhtust. Guatemala vapp kujutab käsikirja tekstiga LIBERDAD 15 DE SEPTIEMBRE DE 1821, mis tähistab Kesk-Ameerika iseseisvumist Hispaaniast 15.septembril 1821. Käsikirja peal istub hundketsal sümboliseerimaks vabadust. Käsikirja all on ristatud tääkidega vintpüssid – sümboliseerides valmisolekule enda riiki kaitsta; ning ristatud mõõgad – au sümboliks. Kõike seda ümbitseb oliiviokstest pärg, mis tähistabki suurt võitu.