Guinea-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Guinea lipp

Guinea-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Guinea lipp on Guinea ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 10. novembril 1958.

Guinea lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: punane, kollane ja roheline.

Lipu punane sümboliseerib kolonialismi vererikkaid ohverdusi, töölisrahvast ning tulevikulootust. Kollane sümboliseerib päikest, võrdsust, ka kulda ja teisi maavarasid. Roheline sümboliseerib taimestikku, metsi ja viljakat pinnast ning ka riigi õitsengut.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Guinea lipp on Guinea ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 10. novembril 1958. Guinea lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: punane, kollane ja roheline. Lipu punane sümboliseerib kolonialismi vererikkaid ohverdusi, töölisrahvast ning tulevikulootust. Kollane sümboliseerib päikest, võrdsust, ka kulda ja teisi maavarasid. Roheline sümboliseerib taimestikku, metsi ja viljakat pinnast ning ka riigi õitsengut. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.