Guyana-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Guyana lipp

Guyana-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Guyana lipp on Guyana Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 26. mail 1966.

Guyana lippu on kujutatud selle viie sümboolse värviga. Lipu vardapoolset külge ehib punane kolmnurk, mida ääristab must joon. See läheb üle kollaseks kolmnurgaks,  mis meenutab kuldset nooleotsa. Seda ääristav joon on aga valge. Lipust ülejäänud vaba väli on kujutatud rohelisena.

Lipp on tuntud ka nimega „Kuldne Odaots“, mis on lipu kollane väli.

Lipu roheline värvus sümboliseerib põllumajandust ja vihmametsade 90%-list riigikatvust. Valge tähistab jõgesid ja vett. „Kuldne Odaots“ tähistab maavarade rikkust ja hiilgavat tulevikku. Must tähistab vastupidavust ja kannatlikkust. Punane on riigi ülesehitamise soovi ning töökuse märk riigi noorte poolt.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Guyana lipp on Guyana Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 26. mail 1966. Guyana lippu on kujutatud selle viie sümboolse värviga. Lipu vardapoolset külge ehib punane kolmnurk, mida ääristab must joon. See läheb üle kollaseks kolmnurgaks,  mis meenutab kuldset nooleotsa. Seda ääristav joon on aga valge. Lipust ülejäänud vaba väli on kujutatud rohelisena. Lipp on tuntud ka nimega „Kuldne Odaots“, mis on lipu kollane väli. Lipu roheline värvus sümboliseerib põllumajandust ja vihmametsade 90%-list riigikatvust. Valge tähistab jõgesid ja vett. „Kuldne Odaots“ tähistab maavarade rikkust ja hiilgavat tulevikku. Must tähistab vastupidavust ja kannatlikkust. Punane on riigi ülesehitamise soovi ning töökuse märk riigi noorte poolt. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.