Haiti-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Haiti lipp

Haiti-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Haiti lipp on Haiti Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 25. veebruaril 1986.

Haiti lippu on jagatud horisontaalselt kahevärviliseks: sinine ja punane. Lipu keskjoonel on kujutatud Haiti vappi.

Haiti värvid peegeldavad Haiti varasemat kuulumist Prantsuse kolooniast, kust on üle võetud sinine ja punane värv. Sinine sümboliseerib endist orjaperioodi ning punane esindab mulattide osakaalu ealnikkonnas..

Lipul kujutatud vapi keskel on palmipuu, mis sümboliseerib iseseisvust. Puuladvas on kujutatud punast Früügia tuttmütsi – samuti nimega „Vabaduse müts“, mis sümboliseerib vabadust. Palmi ümbritsevad kuus Haiti lippu ja orjade ülestõusuaegsed relvad, mis tähistavad kaitsevalmidust oma vabaduse nimel. Vapil on kujutatud loosungit tekstiga „Ühtsuses on jõud“ (prantsuse k. L’union fait la force). Samuti on vapil kujutatud trummi, pasunaid ja murtud ahelat.

Haiti on just nimelt see saar, kus randus Kolumbus oma maailmaretkel1492.aastal, mida nimetatakse ka „Ameerika avastamise aastaks“.

Haiti lipp on Haiti Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 25. veebruaril 1986. Haiti lippu on jagatud horisontaalselt kahevärviliseks: sinine ja punane. Lipu keskjoonel on kujutatud Haiti vappi. Haiti värvid peegeldavad Haiti varasemat kuulumist Prantsuse kolooniast, kust on üle võetud sinine ja punane värv. Sinine sümboliseerib endist orjaperioodi ning punane esindab mulattide osakaalu ealnikkonnas.. Lipul kujutatud vapi keskel on palmipuu, mis sümboliseerib iseseisvust. Puuladvas on kujutatud punast Früügia tuttmütsi – samuti nimega „Vabaduse müts“, mis sümboliseerib vabadust. Palmi ümbritsevad kuus Haiti lippu ja orjade ülestõusuaegsed relvad, mis tähistavad kaitsevalmidust oma vabaduse nimel. Vapil on kujutatud loosungit tekstiga „Ühtsuses on jõud“ (prantsuse k. L’union fait la force). Samuti on vapil kujutatud trummi, pasunaid ja murtud ahelat. Haiti on just nimelt see saar, kus randus Kolumbus oma maailmaretkel1492.aastal, mida nimetatakse ka „Ameerika avastamise aastaks“.