Horvaatia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Horvaatia lipp

Horvaatia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Horvaatia lipp on Horvaatia Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 21. detsembril 1990.

Horvaatia lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja sinine. Lipu keskjoonele on lisatud Horvaatia vapp.

Lipu punane värvus tähistab revolutsiooni ja kannatusi, kuid ka võitlevate sõdurite agarust ja entusiasmi. Valge sümboliseerib rahu ja ühtsust. Sinine sümboliseerib horvaatlaste lootusrikast ja usulist loomust. Horvaatia vapp kujutab horvaatide igivana sümbolit – maleruudulist vappi 13 punase ja 12 hõbedase ruuduga. Vappi kroonib viis väikest kilpi, mis tähistavad viite ajaloolist piirkonda: Horvaatia, Dubrovnik, Dalmaatsia, Istra ja Slavoonia.

Lipu värvid on pan-slaavi traditsioonilised värvid, mis pärinevad Venemaa riigilipult. Pan-slaavi ideoloogia eesmärgiks on kõigi slaavi rahvuste ühendamine. Pan-slaavi värvideks loetakse: punast, sinist ja valget. Need värvid sümboliseerivad vabadust ja revolutsioonilisi ideaale.

Horvaatia lipp on Horvaatia Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 21. detsembril 1990. Horvaatia lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja sinine. Lipu keskjoonele on lisatud Horvaatia vapp. Lipu punane värvus tähistab revolutsiooni ja kannatusi, kuid ka võitlevate sõdurite agarust ja entusiasmi. Valge sümboliseerib rahu ja ühtsust. Sinine sümboliseerib horvaatlaste lootusrikast ja usulist loomust. Horvaatia vapp kujutab horvaatide igivana sümbolit – maleruudulist vappi 13 punase ja 12 hõbedase ruuduga. Vappi kroonib viis väikest kilpi, mis tähistavad viite ajaloolist piirkonda: Horvaatia, Dubrovnik, Dalmaatsia, Istra ja Slavoonia. Lipu värvid on pan-slaavi traditsioonilised värvid, mis pärinevad Venemaa riigilipult. Pan-slaavi ideoloogia eesmärgiks on kõigi slaavi rahvuste ühendamine. Pan-slaavi värvideks loetakse: punast, sinist ja valget. Need värvid sümboliseerivad vabadust ja revolutsioonilisi ideaale.