Ida-Timori-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Ida-Timori lipp

Ida-Timori-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Ida-Timori lipp on Timor-Leste Demokraatliku Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 2002.

Ida-Timori lippu on kujutatud punasel taustal, mille vardapoolsele osale on paigutatud must kolmnurk, mis läheb üle kollaseks. Sellel mustal kolmnurgal on kujutatud valget viisnurkset tähte, mille üks nurk on taotluslikult suunatud vardapoolse külje ülemisse nurka.

Lipu punane värvus tähistab iseseisvusvõitluses valatud verd. Must on pimeduse jõudude värv ning sümbol neist, kelle eestvedamisel iseseisvus saabus. Kollane tähistab koloniaalperioodi ja riigi rikkust. Valge sümboliseerib vabadust.

Ida-Timori lipp on Timor-Leste Demokraatliku Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 2002. Ida-Timori lippu on kujutatud punasel taustal, mille vardapoolsele osale on paigutatud must kolmnurk, mis läheb üle kollaseks. Sellel mustal kolmnurgal on kujutatud valget viisnurkset tähte, mille üks nurk on taotluslikult suunatud vardapoolse külje ülemisse nurka. Lipu punane värvus tähistab iseseisvusvõitluses valatud verd. Must on pimeduse jõudude värv ning sümbol neist, kelle eestvedamisel iseseisvus saabus. Kollane tähistab koloniaalperioodi ja riigi rikkust. Valge sümboliseerib vabadust.