India-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

India lipp

India-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

India lipp on India Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 22. juulil 1947.

India lipp on kujutatud horisontaalse trikoloorina: oranž, valge ja roheline; kus valge värvivälja keskele on asetatud sinine 24 kodaraga dharmatsakra ehk seaduse- ja eluratas.

Lipu oranž värvus  on hindude traditsiooniline värv, roheline kuulub moslemitele ning valge sümboliseerib rahu ja tolerantsust. Eluratas on India igivana religioosne ja riiklik sümbol, mis kujutab olemise igavest kulgu ja elu ringkäiku.

Seaduse järgi on India lipu materjaliks khadi, mis on  spetsiaalne käsitsi valmistatud puuvilla või siidkangas.

India lipp on India Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 22. juulil 1947. India lipp on kujutatud horisontaalse trikoloorina: oranž, valge ja roheline; kus valge värvivälja keskele on asetatud sinine 24 kodaraga dharmatsakra ehk seaduse- ja eluratas. Lipu oranž värvus  on hindude traditsiooniline värv, roheline kuulub moslemitele ning valge sümboliseerib rahu ja tolerantsust. Eluratas on India igivana religioosne ja riiklik sümbol, mis kujutab olemise igavest kulgu ja elu ringkäiku. Seaduse järgi on India lipu materjaliks khadi, mis on  spetsiaalne käsitsi valmistatud puuvilla või siidkangas.