Iraagi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Iraagi lipp

Iraagi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Iraagi lipp on Iraagi Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 22. jaanuaril 2004.

Iraagi lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja must. Lipu valge värvivälja keskel on rohelisena kujutatud araablaste ütlust „Allahu akbar“ (araabia k. „Jumal on suur“).

Lipu punane värvus sümboliseerib ajaloolisi verisei võitlusi ja julgust need ületada. Valge sümboliseerib  helget tulevikku ja õilsust. Must tähistab islamivastast rõhumist ning selle võitu. Roheline tähistab islami usku nagu oli see ka prohvet Muhammadi lemmikuks värviks. Rohelist värvust võrreldakse ka paradiisiga.

Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.

Iraagi lipp on Iraagi Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 22. jaanuaril 2004. Iraagi lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, valge ja must. Lipu valge värvivälja keskel on rohelisena kujutatud araablaste ütlust „Allahu akbar“ (araabia k. „Jumal on suur“). Lipu punane värvus sümboliseerib ajaloolisi verisei võitlusi ja julgust need ületada. Valge sümboliseerib  helget tulevikku ja õilsust. Must tähistab islamivastast rõhumist ning selle võitu. Roheline tähistab islami usku nagu oli see ka prohvet Muhammadi lemmikuks värviks. Rohelist värvust võrreldakse ka paradiisiga. Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.