Islandi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Islandi lipp

Islandi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Islandi lipp on Islandi Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 20. novembril 1918.

Islandi lippu on kujutatud sinisel taustal, kuhu on paigutatud valge Skandinaavia rist, millele omakorda on paigutatud punane rist.

Lipu sinine värvus sümboliseerib saart ümbritsevat alaliselt jäävaba merd. Valge on lumiste mäetippude ja jääliustike värv. Punane tähistab aktviiseid vulkaanilisi mägesid ja tulipunast hõõguvat laavat.

Skandinaavia ristil on vertikaalne ristiosa keskjoonest nihutatud lipu vardapoolsele osale. Nimetusele on Skandinaavia lisatud põhjusega – kõik Skandinaaviamaade lipud kasutavad seda. Rist tähistab Islandi ühtekuuluvust Põhjamaadega ning samuti ka seotust kristlusega. Islandi lipu sarnasus Norra lipuga on taotluslik, kuna islandlased põlvnevad Norra viikingite rahvast.

Islandi lipp on Islandi Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 20. novembril 1918. Islandi lippu on kujutatud sinisel taustal, kuhu on paigutatud valge Skandinaavia rist, millele omakorda on paigutatud punane rist. Lipu sinine värvus sümboliseerib saart ümbritsevat alaliselt jäävaba merd. Valge on lumiste mäetippude ja jääliustike värv. Punane tähistab aktviiseid vulkaanilisi mägesid ja tulipunast hõõguvat laavat. Skandinaavia ristil on vertikaalne ristiosa keskjoonest nihutatud lipu vardapoolsele osale. Nimetusele on Skandinaavia lisatud põhjusega - kõik Skandinaaviamaade lipud kasutavad seda. Rist tähistab Islandi ühtekuuluvust Põhjamaadega ning samuti ka seotust kristlusega. Islandi lipu sarnasus Norra lipuga on taotluslik, kuna islandlased põlvnevad Norra viikingite rahvast.