Jordaania-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Jordaania lipp

Jordaania-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Jordaania lipp on Jordaania Hašmiidi Kuningriigi  ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 16. aprillil 1928.

Jordaania lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: must, valge ja roheline. Lipu vardapoolsele küljele on lisatud punane kolmnurk. Punasel kolmurgal on ka valge seitsmeharuline täht.

Lipu värvid esindasid araablaste vanu tuntumaid dünastiaod: must Abbassiide, valge Umaijaade, roheline Fatimiide ning punane kolmnurk Hašmiidide dünastiat. Seitsmeharuline tähe eesmärk on rõhutada isalmi juuri ning eristuda naaberriikidest. Tähe seitse haru sümboliseerivad Koraani esimese peatüki seitset esimest salmi, mida on loetud isalmi aluseks.

Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.

Jordaania lipp on Jordaania Hašmiidi Kuningriigi  ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 16. aprillil 1928. Jordaania lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: must, valge ja roheline. Lipu vardapoolsele küljele on lisatud punane kolmnurk. Punasel kolmurgal on ka valge seitsmeharuline täht. Lipu värvid esindasid araablaste vanu tuntumaid dünastiaod: must Abbassiide, valge Umaijaade, roheline Fatimiide ning punane kolmnurk Hašmiidide dünastiat. Seitsmeharuline tähe eesmärk on rõhutada isalmi juuri ning eristuda naaberriikidest. Tähe seitse haru sümboliseerivad Koraani esimese peatüki seitset esimest salmi, mida on loetud isalmi aluseks. Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.