Kesk-Aafrika-Vabariigi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Kesk-Aafrika Vabariigi lipp

Kesk-Aafrika-Vabariigi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Kesk-Aafrika Vabariigi lipp on Kesk-Aafrika Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1. detsembril 1958.

Kesk-Aafrika Vabariigi lippu on kujutatud nelja horisontaalse värviväljaga: sinine, valge, roheline ja kollane. Nende keskjoonest on risti ülevalt alla tõmmatud punane värvitriip. Sinise värvivälja vasakpoolsel osal on kujutatud kollast viisnurkset tähte.

Lipu punane värvus sümboliseerib riigi vabaduse eest valatud verd ning ühtlasi erinevate rahvaste ühendamist. Sinine sümboliseerib aafriklasi ja vabadust; valge eurooplasi ja rahu; roheline mulatte  ja lootust ning kollane aasialasi ja sallivust. Kollane täht tähistab Aafrika iseseisvust ja ühtsust.

Lipu omamoodi kujundus tuleneb kahe trikoloori: Prantsuse ja Aafrika – ühendamisest.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ülemaailmselt ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismist. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvide kombinatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistab rahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Kesk-Aafrika Vabariigi lipp on Kesk-Aafrika Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1. detsembril 1958. Kesk-Aafrika Vabariigi lippu on kujutatud nelja horisontaalse värviväljaga: sinine, valge, roheline ja kollane. Nende keskjoonest on risti ülevalt alla tõmmatud punane värvitriip. Sinise värvivälja vasakpoolsel osal on kujutatud kollast viisnurkset tähte. Lipu punane värvus sümboliseerib riigi vabaduse eest valatud verd ning ühtlasi erinevate rahvaste ühendamist. Sinine sümboliseerib aafriklasi ja vabadust; valge eurooplasi ja rahu; roheline mulatte  ja lootust ning kollane aasialasi ja sallivust. Kollane täht tähistab Aafrika iseseisvust ja ühtsust. Lipu omamoodi kujundus tuleneb kahe trikoloori: Prantsuse ja Aafrika – ühendamisest. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ülemaailmselt ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismist. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvide kombinatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistab rahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.