Komooride-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Komooride lipp

Komooride-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Komooride lipp on Komooride Liidu ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 7. jaanuaril 2002.

Komooride lippu on kujutatud nelja horisontaalse värvilaiuga: kollane, valge, punane ja sinine; mille vardapoolset külge ehib roheline kolmnurk. Sel rohelisel väljal on kujutatud valget poolkuud ja 4 valget viisnurkset tähte.

Värvivaliku kasutamise poolest meenutab Komooride lipp Mauritiuse ja Seišellide omi.

Lipu neli horisontaalset värvivälja esindavad Komooride nelja saart: kollane on Mwali, valge on Mayotte, punane on Nzwani ja sinine on Ngazidja. Roheline kolmnurk, valge poolkuu ja nelja valge tähega on islami tunnuseks, mis on riigi peamine usund.

Komooride lipp on Komooride Liidu ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 7. jaanuaril 2002. Komooride lippu on kujutatud nelja horisontaalse värvilaiuga: kollane, valge, punane ja sinine; mille vardapoolset külge ehib roheline kolmnurk. Sel rohelisel väljal on kujutatud valget poolkuud ja 4 valget viisnurkset tähte. Värvivaliku kasutamise poolest meenutab Komooride lipp Mauritiuse ja Seišellide omi. Lipu neli horisontaalset värvivälja esindavad Komooride nelja saart: kollane on Mwali, valge on Mayotte, punane on Nzwani ja sinine on Ngazidja. Roheline kolmnurk, valge poolkuu ja nelja valge tähega on islami tunnuseks, mis on riigi peamine usund.