Kongo-Vabariigi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Kongo Vabariigi lipp

Kongo-Vabariigi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Kongo Vabariigi lipp on Kongo Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 15. juunil 1959.

Kongo Vabariigi lipp on jagatud kollase diagonaaliga kaheks värviväljaks: roheline ja punane.

Lipu roheline värvus sümboliseerib põllumajandust ja metsi. Punane tähistab riigi rahva kannatusi. Kollane nende värvide vahel tähistab sõprust ja üllameelsust.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Kongo Vabariigi lipp on Kongo Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 15. juunil 1959. Kongo Vabariigi lipp on jagatud kollase diagonaaliga kaheks värviväljaks: roheline ja punane. Lipu roheline värvus sümboliseerib põllumajandust ja metsi. Punane tähistab riigi rahva kannatusi. Kollane nende värvide vahel tähistab sõprust ja üllameelsust. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.