Kreeka-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Kreeka lipp

Kreeka-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Kreeka lipp on Kreeka Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 22. detsembril 1978.

Kreeka lippu on kujutatud 9 horisontaalselt vahelduvate siniste ja valgete triipudega. Lipu vardapoolse ülemist nurka ehib sinine ruut, milles valge rist.

Valge rist sümboliseerib õigeusku, mis lõi Kreeka rahva ja Küprose. Pärimuse kohaselt need 9 sini-valget triipu tähistavad neid üheksat silpi fraasis “Ελευθερία ή Θάνατος” (kreeka k. Vabadus või surm) ning ühtlasi sõna „vabadus“ (Ελευθερία) tähearvu. Teise teooria kohaselt esindavad need 9 triipu üheksat muusat, kes olid kunsti ja tsivilisatsiooni jumalannad – nii on kujunenud ka kreeklaste justkui õnnetoov number „9“. Värvid sinine ja valge sümboliseerivad Kreeka kuulsat selget taevast ja merd üheskoos valgete pilvede ja merevahuga.

Kreeka lipp on Kreeka Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 22. detsembril 1978. Kreeka lippu on kujutatud 9 horisontaalselt vahelduvate siniste ja valgete triipudega. Lipu vardapoolse ülemist nurka ehib sinine ruut, milles valge rist. Valge rist sümboliseerib õigeusku, mis lõi Kreeka rahva ja Küprose. Pärimuse kohaselt need 9 sini-valget triipu tähistavad neid üheksat silpi fraasis "Ελευθερία ή Θάνατος" (kreeka k. Vabadus või surm) ning ühtlasi sõna „vabadus“ (Ελευθερία) tähearvu. Teise teooria kohaselt esindavad need 9 triipu üheksat muusat, kes olid kunsti ja tsivilisatsiooni jumalannad – nii on kujunenud ka kreeklaste justkui õnnetoov number „9“. Värvid sinine ja valge sümboliseerivad Kreeka kuulsat selget taevast ja merd üheskoos valgete pilvede ja merevahuga.