Küprose-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Küprose lipp

Küprose-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Küprose lipp on Küprose Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 16. aprillil 1960.

Küprose lippu on kujutatud valgel taustal, kus esindatud oranži värviga saareriigi kujutis. Saare kujutise all on kujutatud kahte oliivipuuoksa.

Lipu valge värvus ning oliivipuuoksad sümboliseerivad rahu, seda eriti türklaste ja kreeklaste vahel. Küprose saare kujutis sümboliseerib ajaloolise tähtsusega vasemaagi varusid.

Küpros on oma nime saanud vase järgi, mida seal ammustel aegadel kaubandati. Kreeka keelest otse tõlgituna tähendaks Küprose nimi Vasesaart.

Küprose lipp on Küprose Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 16. aprillil 1960. Küprose lippu on kujutatud valgel taustal, kus esindatud oranži värviga saareriigi kujutis. Saare kujutise all on kujutatud kahte oliivipuuoksa. Lipu valge värvus ning oliivipuuoksad sümboliseerivad rahu, seda eriti türklaste ja kreeklaste vahel. Küprose saare kujutis sümboliseerib ajaloolise tähtsusega vasemaagi varusid. Küpros on oma nime saanud vase järgi, mida seal ammustel aegadel kaubandati. Kreeka keelest otse tõlgituna tähendaks Küprose nimi Vasesaart.