Kuuba-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Kuuba lipp

Kuuba-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Kuuba lipp on Kuuba Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 1902.

Kuuba lippu on kujutatud 5 horisontaalselt vahelduvate siniste ja valgete triipudega. Lipu vardapooslet külge ehib punane kolmnurk, millel kujutatud valget viisnurkset tähte.

Lipu sinised triibud sümboliseerivad kolme saare ajaloolist piirkonda ning valged triibud on iseseisvuse sümboliks. Punane kolmnurk tähistab võrdsuse, vabaduse ja vendluse vooruseid. Punane värvus ise tähistab patriootide valatud verd pikaajalises iseseisvusvõitluses. Valge täht La Estrella Solitara (hispaania k. Üksik täht) sümboliseerib iseseisvust ja vabadust.

Ka lippu ennast tuntakse nimega „Üksik täht“.

Kuuba lipp on Kuuba Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 20. mail 1902. Kuuba lippu on kujutatud 5 horisontaalselt vahelduvate siniste ja valgete triipudega. Lipu vardapooslet külge ehib punane kolmnurk, millel kujutatud valget viisnurkset tähte. Lipu sinised triibud sümboliseerivad kolme saare ajaloolist piirkonda ning valged triibud on iseseisvuse sümboliks. Punane kolmnurk tähistab võrdsuse, vabaduse ja vendluse vooruseid. Punane värvus ise tähistab patriootide valatud verd pikaajalises iseseisvusvõitluses. Valge täht La Estrella Solitara (hispaania k. Üksik täht) sümboliseerib iseseisvust ja vabadust. Ka lippu ennast tuntakse nimega „Üksik täht“.