Kuveidi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Kuveidi lipp

Kuveidi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Kuveidi lipp on Kuveidi Riigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 7. septembril 1961.

Kuveidi lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: roheline, valge ja punane. Lipu vardapoolset külge ehib must trapetsikujuline väli.

Lipu värvide tähendused pärinevad Safie Al-Deen Al-Hali poeemist: „Valged on me saavutused. Mustad on me lahingud. Rohelised on me maad. Punased on me mõõgad.“.

Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.

Kuveidi lipp on Kuveidi Riigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 7. septembril 1961. Kuveidi lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: roheline, valge ja punane. Lipu vardapoolset külge ehib must trapetsikujuline väli. Lipu värvide tähendused pärinevad Safie Al-Deen Al-Hali poeemist: „Valged on me saavutused. Mustad on me lahingud. Rohelised on me maad. Punased on me mõõgad.“. Lipu värvid on pan-araabia traditsioonilised värvid. Pan-arabism pooldab Araabia poliitilise võimu ja koostöö põhimõtet Araabia riikides. Pan-araabia värvideks loetakse musta, valget, punast ja rohelist (teistest veidi vähemtähtsam); millest iga tähistab ühte Araabia dünastiat või ajastut. Must tähistab Muhamedi kalifaati. Valge tähistab Umamyyad’i kalifaati. Punane tähistab Khawarij’i. Roheline tähistab Fatimid’i kalifaati.