Laose-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Laose lipp

Laose-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Laose lipp on Laose Demokraatliku Rahvavabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 2. detsembril 1975.

Laose lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, sinine ja punane. Sinine värviväli on kahekordselt laiem punasest ning selle keskjoonele on lisatud valge ring.

Laose lipuks on võetud kommunistliku vabastusliikumise Pathet Lao lipp.

Valge ring sinisel taustal kujutab täiskuud säramas Mekongi jõel. Mekongi jõel on mitmeid nimesid: hiina keeles „Mässav jõgi“, tai ja lao keeles „Vete ema“, khmeeri keeles „Suur vesi“, vietnami keeles „Suur jõgi“ ja „Üheksa draakoni jõgi“. Valge ring lipul tähistab samuti kuule ka päikest ning yin-yang’i vastandite sümbolit. Sinine värvus tähistab Mekong’i ning sellega kaasnevat heaolu ja rikkust. Punane on rahva vabadusvõitluse verevalangu värv.

Laose lipp on Laose Demokraatliku Rahvavabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 2. detsembril 1975. Laose lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, sinine ja punane. Sinine värviväli on kahekordselt laiem punasest ning selle keskjoonele on lisatud valge ring. Laose lipuks on võetud kommunistliku vabastusliikumise Pathet Lao lipp. Valge ring sinisel taustal kujutab täiskuud säramas Mekongi jõel. Mekongi jõel on mitmeid nimesid: hiina keeles „Mässav jõgi“, tai ja lao keeles „Vete ema“, khmeeri keeles „Suur vesi“, vietnami keeles „Suur jõgi“ ja „Üheksa draakoni jõgi“. Valge ring lipul tähistab samuti kuule ka päikest ning yin-yang’i vastandite sümbolit. Sinine värvus tähistab Mekong’i ning sellega kaasnevat heaolu ja rikkust. Punane on rahva vabadusvõitluse verevalangu värv.