Liibüa-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Liibüa lipp

Liibüa-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Liibüa lipp on Liibüa ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 27. veebruaril 2011.

Liibüa lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, must ja roheline. Lipu mustal väljal on valge poolkuu ja viisnurkne täht.

Lipu kolm värvi sümboliseerivad kolme riigi peamist piirkonda: punane Fezzan’ile, must Cyrenaica’le ja roheline Tripolitaniale. Eraldi seletatuna on aga punane värvus loetud Liibüa rahva verevalangu sümboliks fašismi vastu võideldes. Roheline värv annab aga lootust riigi edasisele tulevikule. Poolkuu ja täht tähistavad riigi peamist usku islamit.

Liibüa lipp on Liibüa ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 27. veebruaril 2011. Liibüa lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: punane, must ja roheline. Lipu mustal väljal on valge poolkuu ja viisnurkne täht. Lipu kolm värvi sümboliseerivad kolme riigi peamist piirkonda: punane Fezzan’ile, must Cyrenaica’le ja roheline Tripolitaniale. Eraldi seletatuna on aga punane värvus loetud Liibüa rahva verevalangu sümboliks fašismi vastu võideldes. Roheline värv annab aga lootust riigi edasisele tulevikule. Poolkuu ja täht tähistavad riigi peamist usku islamit.