Lõuna-Sudaani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Lõuna-Sudaani lipp

Lõuna-Sudaani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Lõuna-Sudaani lipp on Lõuna-Sudaani Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 9. juulil 2005.

Lõuna-Sudaani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: must, punane ja roheline. Punast värvivälja ääristavad selle üla- ja alläärest valged kitsad triibud. Lipu vardapoolsele küljele on lisatud sinine kolmnurk kollase viisnurkse tähega.

Lõuna-Sudaani lipuks võeti kohaliku partei Sudaani Rahvaliikumise (SPLM) lipp, mis sarnaneb palju ka Keenia lipuga.

Must sümboliseerib Aafrika rahva musta nahavärvust. Punane tähistab vabastuse nimel valatud verd. Roheline tähistab riigi loodusvarasid, haljendavat maad ning põllumajandust. Valge sümboliseerib pikaaegselt igatsetud, kuid lõpuks saavutatud rahu. Lipu sinine värvus tähistab Niiluse vett kui riigi eluallikat. Kollane on ühtsuse värviks. Täht sümboliseerib Lõuna-Sudaani rahva lootusrikst tulevikku.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Lõuna-Sudaani lipp on Lõuna-Sudaani Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 9. juulil 2005. Lõuna-Sudaani lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: must, punane ja roheline. Punast värvivälja ääristavad selle üla- ja alläärest valged kitsad triibud. Lipu vardapoolsele küljele on lisatud sinine kolmnurk kollase viisnurkse tähega. Lõuna-Sudaani lipuks võeti kohaliku partei Sudaani Rahvaliikumise (SPLM) lipp, mis sarnaneb palju ka Keenia lipuga. Must sümboliseerib Aafrika rahva musta nahavärvust. Punane tähistab vabastuse nimel valatud verd. Roheline tähistab riigi loodusvarasid, haljendavat maad ning põllumajandust. Valge sümboliseerib pikaaegselt igatsetud, kuid lõpuks saavutatud rahu. Lipu sinine värvus tähistab Niiluse vett kui riigi eluallikat. Kollane on ühtsuse värviks. Täht sümboliseerib Lõuna-Sudaani rahva lootusrikst tulevikku. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.