Madagaskari-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Madagaskari lipp

Madagaskari-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Madagaskari lipp on Madagaskari Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 14. oktoobril 1958.

Madagaskari lipp on jagatud kolmeks värviväljaks, kus vardapoolne vertikaalne väli on valge ning ülejäänud osa on jagatud horisontaalselt lipu punaseks ja roheliseks väljaks.

Lipu valge värvus sümboliseerib puhtust ning koristatud riisi. Valge värvus tähistab ka Madagaskari rahva malagassi rahvarõiva lamba kangavärvi naistel. Punane värvus tähistab iseseisvust. Samuti on punane ka Imerina traditsiooniliste savimajade, kunagiste kuningate surilinade värv ning hingeusu animismis surnute tagasituleku nimel ohverdatud kõrge turjaküüruliste kodustatud veiste ehk seebude vere värv. Roheline värv sümboliseerib lootust; olles samuti ka Madagaskari ränduripuu ja riisipõldude värv ning inimese ja looduse harmoonia sümbol.

Madagaskari lipp on Madagaskari Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 14. oktoobril 1958. Madagaskari lipp on jagatud kolmeks värviväljaks, kus vardapoolne vertikaalne väli on valge ning ülejäänud osa on jagatud horisontaalselt lipu punaseks ja roheliseks väljaks. Lipu valge värvus sümboliseerib puhtust ning koristatud riisi. Valge värvus tähistab ka Madagaskari rahva malagassi rahvarõiva lamba kangavärvi naistel. Punane värvus tähistab iseseisvust. Samuti on punane ka Imerina traditsiooniliste savimajade, kunagiste kuningate surilinade värv ning hingeusu animismis surnute tagasituleku nimel ohverdatud kõrge turjaküüruliste kodustatud veiste ehk seebude vere värv. Roheline värv sümboliseerib lootust; olles samuti ka Madagaskari ränduripuu ja riisipõldude värv ning inimese ja looduse harmoonia sümbol.