Malaisia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Malaisia lipp

Malaisia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Malaisia lipp on Malaisia Föderatsiooni ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 26. mail 1950.

Malaisia lippu on kujutatud 14 horisontaalse punase ja valge triibuga; mille vardapoolse osa ülemises nurgas on kujutatud sinises ruudus kollast poolkuud ja 14-harulist tähte.

Lipu 14 triipu tähistavad Malaisia kui konstitusioonilise monarhiaga liitriigi 13 osariiki ja valitsust. Seda 14-harulist tähte nimetatakse ka kui Federal Star, mis sümboliseerib ühtsust osariikide valitsuse vahel. Poolkuu tähistab islami usku, mis on loetud riigi ametlikuks usuks. Sinine väli sümboliseerib Malaisia rahvast ning sümbolite kollane värvus on Malaisia valitsejate kuninglikkuse sümbol.

Malaisia lipp on Malaisia Föderatsiooni ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 26. mail 1950. Malaisia lippu on kujutatud 14 horisontaalse punase ja valge triibuga; mille vardapoolse osa ülemises nurgas on kujutatud sinises ruudus kollast poolkuud ja 14-harulist tähte. Lipu 14 triipu tähistavad Malaisia kui konstitusioonilise monarhiaga liitriigi 13 osariiki ja valitsust. Seda 14-harulist tähte nimetatakse ka kui Federal Star, mis sümboliseerib ühtsust osariikide valitsuse vahel. Poolkuu tähistab islami usku, mis on loetud riigi ametlikuks usuks. Sinine väli sümboliseerib Malaisia rahvast ning sümbolite kollane värvus on Malaisia valitsejate kuninglikkuse sümbol.