Malawi-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Malawi lipp

Malawi-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Malawi lipp on Malawi Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 29. juulil 2010.

Malawi lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: must, punane ja roheline. Lipu ülemisel mustal värviväljal on kujutatud punast tõusvat päikest.

Tõusev päike sümboliseerib Malawi majanduslikku elavnemist pärats oma iseseisvumist. Lipu must värvus sümboliseerib Aafrika rahvast. Punane sümboliseerib iseseisvuse nimel valatud verd. Roheline värv sümboliseerib taimestiku lopsakust.

Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.

Malawi lipp on Malawi Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 29. juulil 2010. Malawi lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: must, punane ja roheline. Lipu ülemisel mustal värviväljal on kujutatud punast tõusvat päikest. Tõusev päike sümboliseerib Malawi majanduslikku elavnemist pärats oma iseseisvumist. Lipu must värvus sümboliseerib Aafrika rahvast. Punane sümboliseerib iseseisvuse nimel valatud verd. Roheline värv sümboliseerib taimestiku lopsakust. Lipu värvid on pan-aafrika traditsioonilised värvid. Pan-aafrika ideoloogia  pooldab ühtselt Aafrika rahvaste huvide eest seismit ülemaailmselt. Pan-aafrika värvideks loetakse kahte erinevat värvidekomniatsiooni: roheline-kollane-punane (pärineb Etioopia lipult) ning punane-roheline-must (pärineb UNIA organisatsioonilt). UNIA lipuvärvide tähendused: punane tähistab Aafrika rahvaid ühendavat verd; must tähistab rahvast; roheline tähistab Aafrika maade rikkuseid ja lootust. Etioopia lipu kollane tähistabrahu ja harmooniat erinevate etniliste ja religioossete rühmade vahel.