Marshalli-saarte-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Marshalli Saarte lipp

Marshalli-saarte-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Marshalli Saarte lipp on Marshalli Saarte Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1. mail 1979.

Marshalli Saarte lippu on kujutatud sinisel taustal, mille poolitab diagonaalselt vardapoolt laienevalt algav oranž-valge triip. Vardapoolsele jagatud osale on kujutatud valge 24-haruline täht.

Marshalli Saarte lipp tähistab riigi geograafilist asukohta, mis on õige veidi ekvaatorist üleval – seda näitab ka valge tähe asumine triipudets veidi kõrgemal. Lipu sinine värvus tähistab saarestiku asumist ümbritsetuna Vaikse ookeaniga. Oranž on Marshalli Saarte traditsiooniline värv, mis sümboliseerib vaprust ja rikkust. Valge tähistab rahu ja nutikust. Oranž-valge triip sümboliseerib Marshalli Saarte kahte saarestikku: Raliki saared ja Rataki saared.  Triibu laienemine sümboliseerib riigi arengut ja elujõulisust.  24-haruline täht tähistab saarestiku erinevaid piirkondi. Selle 4 pikemat haru tähistavad pealinna Majuro ning kolm olulist priikonda: Kwajalein, Wotji ja Jaluit. Samuti tähistavad need väljaulatuvad täheharud kristluse levikut riigis.

Marshalli Saarte lipp on Marshalli Saarte Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1. mail 1979. Marshalli Saarte lippu on kujutatud sinisel taustal, mille poolitab diagonaalselt vardapoolt laienevalt algav oranž-valge triip. Vardapoolsele jagatud osale on kujutatud valge 24-haruline täht. Marshalli Saarte lipp tähistab riigi geograafilist asukohta, mis on õige veidi ekvaatorist üleval – seda näitab ka valge tähe asumine triipudets veidi kõrgemal. Lipu sinine värvus tähistab saarestiku asumist ümbritsetuna Vaikse ookeaniga. Oranž on Marshalli Saarte traditsiooniline värv, mis sümboliseerib vaprust ja rikkust. Valge tähistab rahu ja nutikust. Oranž-valge triip sümboliseerib Marshalli Saarte kahte saarestikku: Raliki saared ja Rataki saared.  Triibu laienemine sümboliseerib riigi arengut ja elujõulisust.  24-haruline täht tähistab saarestiku erinevaid piirkondi. Selle 4 pikemat haru tähistavad pealinna Majuro ning kolm olulist priikonda: Kwajalein, Wotji ja Jaluit. Samuti tähistavad need väljaulatuvad täheharud kristluse levikut riigis.