Moldova-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Moldova lipp

Moldova-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Moldova lipp on Moldova Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 27. aprillil 1990.

Moldova lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja punane. Lipu kollase värvivälja keskel on Moldova Vabariigi vapp. Vapil on kujutatud kotkast, kelle noka vahel on rist ning küünistes hoiab skeptrit ja oliivipuuoksa. Kotkas hoiab rinnal puna-sinist kilpi kuldse tarva peaga. Tarva sarvede vahel on päiksekujutis ning allosas viieõieline lill ja poolkuu.

Moldova lipp näib peaaegu identne Rumeenia lipuga – Moldova lipp on laiem ning sellele on lisatud riigivapp. Selline sarnasus pole aga juhuslik, vaid peegeldab kahe riigi ajaloolist rahvuslikku ja kultuurilist seotust.

Oliivipuuoks kotka küüniste vahel sümboliseerib rahu.

Moldova lipp on Moldova Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 27. aprillil 1990. Moldova lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: sinine, kollane ja punane. Lipu kollase värvivälja keskel on Moldova Vabariigi vapp. Vapil on kujutatud kotkast, kelle noka vahel on rist ning küünistes hoiab skeptrit ja oliivipuuoksa. Kotkas hoiab rinnal puna-sinist kilpi kuldse tarva peaga. Tarva sarvede vahel on päiksekujutis ning allosas viieõieline lill ja poolkuu. Moldova lipp näib peaaegu identne Rumeenia lipuga – Moldova lipp on laiem ning sellele on lisatud riigivapp. Selline sarnasus pole aga juhuslik, vaid peegeldab kahe riigi ajaloolist rahvuslikku ja kultuurilist seotust. Oliivipuuoks kotka küüniste vahel sümboliseerib rahu.