Mongoolia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Mongoolia lipp

Mongoolia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Mongoolia lipp on Mongoolia ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 12.veebruaril 1992.

Mongoolia lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: punane, sinine ja punane. Lipu vardapoolsel punasel väljal on mongolite müstiline sümbol sojombo.

Lipu punane värvus sümboliseerib sotsialistlikku revolutsiooni. Sinine tähistab Mongoolia rahvast ja isamaatunnet ning on mongolite rahvusvärv. Kollane on tugeva sõpruse värv.

Sojombo sümbol sümboliseerib vabaduse- ja iseseisvusearmastust, kus igal detailil on oma isiklik tähendus. Ülevalt alla lugedes: Tuli – see tõotab õnne ja edu; kolm leeki tähistavad minevikku, olevikku ja tulevikku. Päike ja Kuu – lubab mongolite rahva igavest püsimist. Nooleotsa moodustav kolmnurk – ennustab mongolite vaenlaste hävimist. Kaks vertikaalset triipu – kujutavad stepimaid ning mongolite otsekohesus ja õiglus. Yin-yang’i sümbol – vastandite ühtsus; Mongoolia lipul on sümbol ka kui kujutis kahest pärani silmadega kalast, kes sümboliseerivad valvsust. Kaks tugisammast külgedel – jõu ja iseseisvuse märgid, mis ütlevad, et kaks sõpra on kivimüüristki tugevamad.

Mongoolia lipp on Mongoolia ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 12.veebruaril 1992. Mongoolia lippu on kujutatud vertikaalse trikoloorina: punane, sinine ja punane. Lipu vardapoolsel punasel väljal on mongolite müstiline sümbol sojombo. Lipu punane värvus sümboliseerib sotsialistlikku revolutsiooni. Sinine tähistab Mongoolia rahvast ja isamaatunnet ning on mongolite rahvusvärv. Kollane on tugeva sõpruse värv. Sojombo sümbol sümboliseerib vabaduse- ja iseseisvusearmastust, kus igal detailil on oma isiklik tähendus. Ülevalt alla lugedes: Tuli – see tõotab õnne ja edu; kolm leeki tähistavad minevikku, olevikku ja tulevikku. Päike ja Kuu – lubab mongolite rahva igavest püsimist. Nooleotsa moodustav kolmnurk – ennustab mongolite vaenlaste hävimist. Kaks vertikaalset triipu – kujutavad stepimaid ning mongolite otsekohesus ja õiglus. Yin-yang’i sümbol – vastandite ühtsus; Mongoolia lipul on sümbol ka kui kujutis kahest pärani silmadega kalast, kes sümboliseerivad valvsust. Kaks tugisammast külgedel – jõu ja iseseisvuse märgid, mis ütlevad, et kaks sõpra on kivimüüristki tugevamad.