Namiibia-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Namiibia lipp

Namiibia-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Namiibia lipp on Namiibia Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 21. märtsil 1990.

Namiibia lipp on jaotatud diagonaalselt punase laiema triibuga lipu sinised ja roheliseks väljaks. Punast triipu eraldab teistest värviväljadest valged kitsad triibud. Sinisel väljal on kujutatud kollast päikest 12 kiirega.

Lipu sinine värvus sümboliseerib taevast, Atlandi ookeani ja vihma ning väljendab vee ja vihma tähtsust riigi asukohas. Roheline on riigi taimkatet loodusvarasid tähistav värv . Punane tähistab rahvast ja nende püüdlusi õiglase ja võrdse tuleviku poole. Valge on rahu ja üksmeele värv. Päike on elu ja energia sümbol, 12 päiksekiirt tähistavad erinevaid etnilisi rühmi.

Namiibia lipp on Namiibia Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 21. märtsil 1990. Namiibia lipp on jaotatud diagonaalselt punase laiema triibuga lipu sinised ja roheliseks väljaks. Punast triipu eraldab teistest värviväljadest valged kitsad triibud. Sinisel väljal on kujutatud kollast päikest 12 kiirega. Lipu sinine värvus sümboliseerib taevast, Atlandi ookeani ja vihma ning väljendab vee ja vihma tähtsust riigi asukohas. Roheline on riigi taimkatet loodusvarasid tähistav värv . Punane tähistab rahvast ja nende püüdlusi õiglase ja võrdse tuleviku poole. Valge on rahu ja üksmeele värv. Päike on elu ja energia sümbol, 12 päiksekiirt tähistavad erinevaid etnilisi rühmi.