Nicaragua-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Nicaragua lipp

Nicaragua-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Nicaragua lipp on Nicaragua Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 27. augustil 1971.

Nicaragua lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Selle valge värvivälja keskel on kujutatud Nicaragua Vabariigi riigivappi. Vapil on kujutatud kolmnurka, vikerkaart, punast früügia mütsi ning viite rohelist vulkaani. Vapi kolmnurka ümbritseb kuldne tekst: Republica de Nicaragua – America Central (hispaania k. Nicaragua Vabariik – ),

Lipu sinised väljad tähistavad Kariibi merd ja Vaikset ookenai ning valge keskne väli Kesk-Ameerika maakitsust. Samuti viitab sinine ka õiglusele ja ustavusele ning valge puhtusele ja aususele. Vapi kolmnurk sümboliseerib võrdsuse kolme alustala: vabadus, vendlus ja võrdsus. Vikerkaar sümboliseerib rahulootust. Punane früügia müts on ka kui vabaduse sümboliks. Viis vulkaani tähistava Kesk-Ameerika Ühendriikide viite liikmesriiki ning nende vahelist ühtsust ja vendlust. Vulkaaniliste mägede kujutis tähistab riigi mäeahelikele, kus leidub kümneid vulkaane. Kuldne tekst tähistab Kesk-Ameerika Ühndriikide ühtsustunnet.

Nicaragua lipp põhineb Kesk-Ameerika Ühendriikide lipul ning on saanud ainet Argentina lipult.

Nicaragua lipp on Nicaragua Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 27. augustil 1971. Nicaragua lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: sinine, valge ja sinine. Selle valge värvivälja keskel on kujutatud Nicaragua Vabariigi riigivappi. Vapil on kujutatud kolmnurka, vikerkaart, punast früügia mütsi ning viite rohelist vulkaani. Vapi kolmnurka ümbritseb kuldne tekst: Republica de Nicaragua – America Central (hispaania k. Nicaragua Vabariik - ), Lipu sinised väljad tähistavad Kariibi merd ja Vaikset ookenai ning valge keskne väli Kesk-Ameerika maakitsust. Samuti viitab sinine ka õiglusele ja ustavusele ning valge puhtusele ja aususele. Vapi kolmnurk sümboliseerib võrdsuse kolme alustala: vabadus, vendlus ja võrdsus. Vikerkaar sümboliseerib rahulootust. Punane früügia müts on ka kui vabaduse sümboliks. Viis vulkaani tähistava Kesk-Ameerika Ühendriikide viite liikmesriiki ning nende vahelist ühtsust ja vendlust. Vulkaaniliste mägede kujutis tähistab riigi mäeahelikele, kus leidub kümneid vulkaane. Kuldne tekst tähistab Kesk-Ameerika Ühndriikide ühtsustunnet. Nicaragua lipp põhineb Kesk-Ameerika Ühendriikide lipul ning on saanud ainet Argentina lipult.