Nigeri-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Nigeri lipp

Nigeri-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Nigeri lipp on Nigeri Vabariigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujun dus kinitati 23. novembril 1959.

Nigeri lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: oranž, valge ja roheline. Lipu valge välja keskel on kujutatud oranž ring.

Lipu oranž värvus sümboliseerib savanne ja Sahara kõrbe, mille lõunaserval riik asub. Valge väli sümboliseerib puhtust ja Nigeri jõge – Nigeri jõgi on andnud riigile nime. Roheline väli sümboliseerib lootust ning Lõuna-Nigeri viljakat pinnast, rohumaid ja metsi. Oranž ring lipu keskel tähistab päikest, mis on rahva võitlustahte ja ohvrimeelsuse sümboliks.

Nigeri lipp on Nigeri Vabariigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujun dus kinitati 23. novembril 1959. Nigeri lippu on kujutatud horisontaalse trikoloorina: oranž, valge ja roheline. Lipu valge välja keskel on kujutatud oranž ring. Lipu oranž värvus sümboliseerib savanne ja Sahara kõrbe, mille lõunaserval riik asub. Valge väli sümboliseerib puhtust ja Nigeri jõge – Nigeri jõgi on andnud riigile nime. Roheline väli sümboliseerib lootust ning Lõuna-Nigeri viljakat pinnast, rohumaid ja metsi. Oranž ring lipu keskel tähistab päikest, mis on rahva võitlustahte ja ohvrimeelsuse sümboliks.