Omaani-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Omaani lipp

Omaani-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Omaani lipp on Omaani Sultaniriigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 18. oktoobril 1995.

Omaani lippu on kujutatud trikoloorina; valge, punane ja roheline. Lipu vardapoolse külje vertikaalriba on punane. Lipu vardapoolses ülemises nurgas on kujutatud Omaani sultani embleemi: kaks ristatud mõõka khandžariga ehk Omaani traditsiooniline pistoda, mis on seotud vööga.

Lipu valge värvus sümboliseerib Omaani rahva rahusoovi ja õiglustunnet. Lipu põhivärv punane tähistab nii endiseid ajaloolisi Omaani lippe kui ka sõdasid, mida omaalnased on pidanud kaitsmaks oma kodumaad. Roheline on vilja ka maa ja roheluse sümbol.

Omaani lipp on Omaani Sultaniriigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 18. oktoobril 1995. Omaani lippu on kujutatud trikoloorina; valge, punane ja roheline. Lipu vardapoolse külje vertikaalriba on punane. Lipu vardapoolses ülemises nurgas on kujutatud Omaani sultani embleemi: kaks ristatud mõõka khandžariga ehk Omaani traditsiooniline pistoda, mis on seotud vööga. Lipu valge värvus sümboliseerib Omaani rahva rahusoovi ja õiglustunnet. Lipu põhivärv punane tähistab nii endiseid ajaloolisi Omaani lippe kui ka sõdasid, mida omaalnased on pidanud kaitsmaks oma kodumaad. Roheline on vilja ka maa ja roheluse sümbol.