Paapua-Uus-Guinea-lipp | Lipuvabrik

Lisainfo

Paapua Uus-Guinea lipp

Paapua-Uus-Guinea-lipp | Lipuvabrik

Kirjeldus

Paapua Uus-Guinea lipp on Paapua Uus-Guinea Iseseisvusriigi ametlik riigilipp.

Praegune lipu kujundus kinnitati 1. juulil 1971.

Paapua Uus-Guinea lipp on jaotatud diagonaalselt kahevärviliseks: must ja punane: Mustal väljal on kujutatud  Lõunaristi . Punasel väljal on kujutatud paradiisilindu.

Must, punane ja kollane on Paapua Uus-Guinea traditisoonilised värvid. Lõunarist ehk tähtedest moodustuv risti kujutav lõunataeva tähtkuju viitab riigi seotusele Austraalia ja teiste Vaikse ookean lõunaosa riikidega. Paradiisilind on riigi rahvuslind, kes on Paapua Uus-Guinea sünni sümbol.

Lõunarist on viiest (vahepeal kujutatud ka neljaga) tähest koosnev ja risti kujutav lõunataeva tähtkuju. Lõunarist koosneb Alpha, Beta, Gamma, Delta ja Epsiloni tähest. Epsiloni on kujutatud kõige väiksemana, kuna see on tähtkujudest kõige raskemini nähtav. Lõunaristi peatähti (Alpha) Acrux ja (Gamma) Gacrux on kasutatavad lõunasuuna navigeerimisel lõunapoolkeral. Seda tähtede kombinatsiooni kasutatakse mitme Vaikse ookeani riigi lipul viidates seotust Vaikse ookeani riikidega.

Paapua Uus-Guinea lipp on Paapua Uus-Guinea Iseseisvusriigi ametlik riigilipp. Praegune lipu kujundus kinnitati 1. juulil 1971. Paapua Uus-Guinea lipp on jaotatud diagonaalselt kahevärviliseks: must ja punane: Mustal väljal on kujutatud  Lõunaristi . Punasel väljal on kujutatud paradiisilindu. Must, punane ja kollane on Paapua Uus-Guinea traditisoonilised värvid. Lõunarist ehk tähtedest moodustuv risti kujutav lõunataeva tähtkuju viitab riigi seotusele Austraalia ja teiste Vaikse ookean lõunaosa riikidega. Paradiisilind on riigi rahvuslind, kes on Paapua Uus-Guinea sünni sümbol. Lõunarist on viiest (vahepeal kujutatud ka neljaga) tähest koosnev ja risti kujutav lõunataeva tähtkuju. Lõunarist koosneb Alpha, Beta, Gamma, Delta ja Epsiloni tähest. Epsiloni on kujutatud kõige väiksemana, kuna see on tähtkujudest kõige raskemini nähtav. Lõunaristi peatähti (Alpha) Acrux ja (Gamma) Gacrux on kasutatavad lõunasuuna navigeerimisel lõunapoolkeral. Seda tähtede kombinatsiooni kasutatakse mitme Vaikse ookeani riigi lipul viidates seotust Vaikse ookeani riikidega.